Zdravotní motivace

Na nemoci způsobené kouřením umírá v České Republice 20% lidí. Každá cigareta zkracuje život průměrně o 5 minut. Při 15 cigaretách denně je život za rok kouření zkrácen o 18 dní.

Nádory

Kouření se podílí z 90% na riziku rakoviny plic a z 60% na rakovině močového měchýře. Kouření způsobuje 25x vyšší pravděpodobnost výskytu zhoubného nádoru.

Plíce

Mezi plícemi kuřáka a nekuřáka je obrovský rozdíl. Bohužel své plíce nevidíme, což nás může svádět k tomu, že je vše v pořádku. Kuřákům se snižuje kapacita plic, u silných kuřáků může být snížena až dvě třetiny. Snížená kapacita plic způsobuje zhoršené dýchání a snižuje fyzickou výkonnost. Chronická plicní onemocnění jsou z 75% zaviněna kouřením.

Pleť

Při vdechování kouře z cigarety používáme mimické svaly, které na naší tváři způsobují vrásky. Při natahování kouře z cigarety je na jejím konci teplota 700°C, což způsobuje stárnutí kůže.

Porod

Porod u kouřících žen bývá komplikovanější. Děti jsou navíc méně imunní, mají menší tělesnou váhu a dokonce jsou i méně inteligentní.

Srdce a cévy

Díky kouření se zvyšuje riziko onemocnění srdce a cév o 20%.
Doporučujeme: Nejlevnější online obchody a Seznam cestovních kanceláří
Vaše reklama na webu Užnekouřím.cz

Kontakt a reklama: Solution.cz - internetová reklama
© 2008 - 2016 Užnekouřím.cz
Všechna práva vyhrazena.